REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Na Oporowie powstanie kolejne osiedle jednorodzinneartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Oporowie powstanie kolejne osiedle jednorodzinne
Inwestor, Wre Projekt Biuro Nieruchomości, złożył 31 lipca wniosek o pozwolenie na budowę zespołu bu...
[Wrocław] Raben rozbuduje swoje centrum dystrybucyjno-magazynowe na Psim Poluartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Raben rozbuduje swoje centrum dystrybucyjno-magazynowe na Psim Polu
Raben Real Estate Poland złożył na początku lipca wniosek o pozwolenia na rozbudowę swojego kompleks...
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowicartykuł
Pokaż artykuł
Nowe pociągi Elf 2 w barwach Kolei Dolnośląskich wyruszą na trasę z Wrocławia do Jelcza-Laskowic
Bardzo dobre informacje dla mieszkańców Wrocławia i aglomeracji wrocławskiej. Koleje Dolnośląskie odebrały dwa pierwsze pociągi Elf 2, które będą kursować na linii z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic. To pierwsza linia, która została włączona w sieć Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej.
Powstaje nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje nowy dworzec Warszawa Zachodnia [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
Co słychać na budowie Nowej Warszawy Zachodniej? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie Nowej Warszawy Zachodniej? [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
Jak wyglądają prace wykończeniowe Nowej Warszawy Zachodniej? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Jak wyglądają prace wykończeniowe Nowej Warszawy Zachodniej? [FILM]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
Nowa Warszawa Zachodnia. Powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa Warszawa Zachodnia. Powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
Trwa dalszy etap budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa dalszy etap budowy Nowej Warszawy Zachodniej [FILMY]
W Warszawie powstaje największy węzeł przesiadkowy w Polsce – Nowa Warszawa Zachodnia. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to projekt za ponad 2 mld zł netto, współfinansowany ze środków unijnych POIiŚ. Co aktualnie dzieje się na tej największej inwestycji dworcowej w Polsce?
PepsiCo z kolejną wielką inwestycją pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo z kolejną wielką inwestycją pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja amerykańskiego koncernu PepciCo pod Wrocławiem. Obok swojego najnowocześniejszego i najbardziej zaawansowanego zakładu produkcyjnego w Unii Europejskiej, zlokalizowanego w woj. dolnośląskim, w Świętem (gmina Środa Śląska), firma uruchomiła największą farmę fotowoltaiczną w Polsce o mocy 3,5 MWp. Jest to część tegorocznej inwestycji o wartości 22 mln złotych w rozwój własnych odnawialnych źródeł energii.
MAAG Polska rozbuduje fabrykę w Zabrzuartykuł
Pokaż artykuł
MAAG Polska rozbuduje fabrykę w Zabrzu
We wrześniu 2025 roku MAAG Polska rozpocznie jedną z kluczowych inwestycji w swojej historii, której wartość szacowana jest na około 12 milionów złotych. Jej strategicznym celem jest wejście na rynek stolarki otworowej poprzez uruchomienie seryjnej produkcji innowacyjnych listew transportowo-montażowych, opracowanych w ramach własnych działań badawczo-rozwojowych.
Swiss uruchomił połączenie do Zurychuartykuł
Pokaż artykuł
Swiss uruchomił połączenie do Zurychu
Port Lotniczy Poznań-Ławica powitał pierwszy rejs linii Swiss z Zurychu. Nowe połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu do 22 października 2026 roku i zapewni pasażerom z Wielkopolski dostęp do jednego z najważniejszych lotniczych hubów w Europie oraz dogodnych przesiadek do kilkudziesięciu miast na świecie.
Wrocławski Tarnogaj przeżywa inwestycyjny boom [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławski Tarnogaj przeżywa inwestycyjny boom [FILM]
Tarnogaj to jedno z tych osiedli w stolicy Dolnego Śląska, które w ostatnich latach przeżywa wielki...
Węzeł Szczecin Kijewo w pełni otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Węzeł Szczecin Kijewo w pełni otwarty
Na węźle drogowym Szczecin Kijewo zostały otwarte łącznice relacji Stargard - Kołbaskowo i Gdańsk - Stargard. Przejezdna jest również na całej długości zachodnia jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca. Były to dwie ostatnie zamknięte łącznice.
Po przebudowie Atrium Promenada ma stać się najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Po przebudowie Atrium Promenada ma stać się najbardziej nowoczesnym centrum handlowym w Warszawie
Trwa przebudowa centrum handlowego Atrium Promenada w Warszawie. Po zakończeniu prac odnowiony, flagowy obiekt z portfolio Atrium European Real Estate ma być najbardziej nowoczesną galerią handlową w Warszawie. Ponad 80 proc. modernizowanej części obiektu ma już najemców.
W Warszawie może powstać nowy wieżowiec w ramach specustawy Lex Deweloper [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie może powstać nowy wieżowiec w ramach specustawy Lex Deweloper [WIZUALIZACJE]
W Warszawie może powstać najwyższy w Polsce budynek mieszkalny, który zostanie zrealizowany w ramach specustawy Lex Deweloper. Chodzi o inwestycję przy ul. Burakowskiej 4 na warszawskiej Woli. Zgodnie z obowiązującym pozwoleniem na budowę, może tam zostać wybudowany wysokościowiec o charakterze biurowym, o wysokości 120 metrów. Inwestor proponuje zmianę polegającą na wybudowaniu budynku niższego o 20 m, który będzie miał charakter mieszkalny.
KG Group otwiera kolejne dwa duże centra handlowe Atut w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
KG Group otwiera kolejne dwa duże centra handlowe Atut w Krakowie
KG Group w najbliższy czwartek otworzy kolejne duże centra sieci Atut w Krakowie. Tym razem będą to dwa parki handlowe o łącznej powierzchni ponad 20 000 mkw. GLA, które będą funkcjonować pod wspólną nazwą Atut Galicyjska.
Warszawa wnioskuje o 23,3 mln zł na remonty zabytkówartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa wnioskuje o 23,3 mln zł na remonty zabytków
Remont praskiego drewniaka przy ul. Kawęczyńskiej 26, prace zabezpieczające obiekty w Forcie Bema czy pierwszy etap hydroizolacji podziemnej groty Elizeum – to przykładowe zadania, które mogą być dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Tychy: Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy [WIZUALIZACJE]
Tyski HUB powstanie przy ul. Piłsudskiego, w środkowej, niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych, pomiędzy Mediateką a Halą Sportową. Miejsce będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią i „zielonymi” technologiami. Gotowy jest projekt obiektu. Miasto zgłosiło także wniosek na ponad 100 milionów złotych o dofinansowanie na realizacje tej inwestycji.
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie otwarty nowy 4-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie otwarty nowy 4-gwiazdkowy hotel [ZDJĘCIA]
Przy najważniejszej ulicy w Łodzi, Piotrkowskiej zostanie otwarty nowy hotel. Powstał w ramach rewitalizacji zabytkowej 150-letniej kamienicy Silbersteinów pod numerem 40. Hotel ma funkcjonować w standardzie 4-gwiazdkowym. Będzie to dziewiąty już w Łodzi hotel czterogwiazdkowy, po takich obiektach jak Andel's, Novotel, Holiday Inn, DoubleTree by Hilton, Ambasador Premium i Centrum, Puro i The Loom.
REKLAMA